Nedir Kullanımı Etkileri İçeriği Yorumlar Avrupa Sipariş Sipariş
maurers

Günümüzde bayanların sıfır beden ölçülerine sahip olan mankenlerin görünümüne kavuşmak için yediklerini kusarak kilo vermeye çalışmaları tartışılan konular arasında yer alıyor. Tartışılmasındaki sebep bu yöntemin vücut açısından oluşturduğu zararlardır. Kusarak kilo vermek zararlı mıdır? Sorusunun yanıtlarını bu konumuzdan rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür. Kusarak kilo vermek ne yazık ki, sağlığımızın kötü yönde etkilenmesine neden oluyor. Sağlığını düşünenlerin bu yönteme başvurmamalarını tavsiye ediyoruz.

kusarak kilo vermeÇevremize dikkat ettiğimizde kusarak kilo vermeye çalışanların başarısızlıklarını rahatlıkla görebiliriz. Çünkü sağlıksız yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile başarı hiç bir zaman sağlanamaz. Sağlansa bile ki, o da bir ihtimaldir. Sağlığınızı riske sokabilirsiniz. Genç kızların merak ettikleri sorular arasında kusarak ayda kaç kilo verilir, kaç günde zayıflanır gibi sualler yer alabiliyor. Lakin ilk başlarda da belirttiğimiz gibi bu yöntemin yerine getirerek kilo vermeye çalışmak intihar eylemini gerçekleştirmek gibidir.

Ünlüler arasında bazılarının kusarak kilo verdiklerine dair bir çok yazılar ve haberler yayımlandı ve yazıldı. Ortaya çıkan bu durum maalesef ki, kilo vermek isteyenleri oldukça zararlı biçimde teşvik ediyor. Ne de olsa, ünlülerden gördüğümüz her zayıflama yöntemini yerine getirmeye çalışmaktayız. Bunun altında yatan temel neden onlara olan hayranlığımızdan ve hatta onlar gibi olmamızı düşündüğümüzden ileri gelmektedir.

Kilo vermek için izlenilen bu yöntemin sonunda vücut direncinin düştüğünü ve mide sorunlarının baş gösterdiğini belirtmemiz gerekiyor. Genç kızların zayıflama hastalığı gibi sorunları bulunabiliyor. Bu nedenle sürekli olarak zayıflamak ve zayıf görünmek isteyebiliyorlar. Halbuki ideal kilo denilen olgunun gerçeği bulunuyor. Kusarak zayıflamanın zararları arasında saçlarda dökülme, diş kaybı ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi pek çok zararlı sorunlar meydana geliyor. Bunları göz önünde bulundurarak kilo vermeye çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu nedenle seçeceğiniz yöntemlerin sağlıklı olup olmadığını araştırınız.

Bu konu "tartışma" içerikli yorumlara kapatılmıştır.